Zistite viac o zdraví a forme vašich blízkych: Kedy možno využiť zdieľanie dát a ako ho nastaviť?

Zistite viac o zdraví a forme vašich blízkych: Kedy možno využiť zdieľanie dát a ako ho nastaviť?

Jednou z najzaujímavejších noviniek je funkcia zdieľania dát, ktorá umožňuje zdieľať svoje zdravotné údaje s blízkymi ľuďmi.

Využitie zdieľania dát v aplikácii RingConn môže byť vhodné v mnohých situáciách, predovšetkým pri starostlivosti o zdravie a monitorovaní životného štýlu vašich blízkych. Tu je niekoľko situácií v ktorých ho možno využiť.

Starostlivosť o členov rodiny

Máte starších rodičov alebo iných členov rodiny, ktorí potrebujú dohľad nad svojím zdravím? Zdieľanie dát vám umožní sledovať ich zdravotné ukazovatele, ako sú spánok, srdcová frekvencia a úroveň aktivity. To môže pomôcť včas odhaliť potenciálne zdravotné problémy a poskytnúť potrebnú starostlivosť.

Ak máte deti alebo tínedžerov, môžete monitorovať ich spánok a úroveň aktivity. To vám môže pomôcť zabezpečiť, aby mali dostatok odpočinku a boli aktívni.

Podpora pri cvičení a zdravom životnom štýle

Zdieľanie dát s priateľmi alebo členmi rodiny, ktorí sa tiež zaujímajú o zdravý životný štýl môže slúžiť ako motivácia a podpora pri dosahovaní spoločných cieľov. Tými môže byť napríklad zvýšenie fyzickej aktivity alebo zlepšenie kvality spánku.

Pre športovcov a fitness nadšencov môže byť zdieľanie dát o fyzickej aktivite a regenerácii po tréningu užitočné aj na optimalizáciu tréningového plánu a dosahovanie lepších výsledkov.

Sledovanie zdravotného stavu pri chorobe

Ak ste vy alebo niekto vo vašej rodine chorý, zdieľanie dát môže pomôcť monitorovať zdravotný stav a sledovať príznaky. Namerané údaje môžu byť užitočné pri rozhodovaní o ďalších krokoch v liečbe, najmä ak sa aktuálne nenachádzate v jednej domácnosti.

Porovnávať môžete napríklad tep, ktorý zvykne byť počas choroby zvýšený oproti normálu, alebo odchýlky v telesnej teplote. Podľa celkového vývoja zas môžu vaši blízki lepšie odhadnúť, či treba ísť k lekárovi.

Ako povoliť zdieľanie dát?

Nastavenie zdieľania dát je jednoduché:

  1. Nájdite modul zdieľania v Trendoch v aplikácii RingConn verzie 2.4.0 alebo vyššej.
  2. Klepnite na "Pozvať ostatných na zdieľanie" a pošlite zdieľací odkaz osobe, s ktorou chcete zdieľať svoje údaje.
  3. Vyberte metriky, ktoré chcete zdieľať. Uistite sa, že prsteň RingConn nosíte denne a pravidelne synchronizujete údaje v aplikácii.

Zdieľanie máte stále pod kontrolou

So zdieľaním údajov môžete prestať kedykoľvek sa rozhodnete. Rovnako môžete upravovať výber dát, ktoré chcete zdieľať. V prispôsobovaní týchto nastavení máte úplnú slobodu, čím zabezpečíte ochranu vašich preferencií a súkromia.

Vaše údaje sú samozrejme chránené v súlade s najprísnejšími globálnymi štandardmi ochrany súkromia vrátane GDPR a CCPA.

Späť na blog